Brigita Bakić i Antun Novaković najbolji su sportaši Slavonskog Broda za 2015. godinu!
Autor: Jasna Bošković, 3. 3. 2016.

Čestitamo našim učenicima, Brigiti i Antunu, i Školskom sportskom klubu na velikom uspjehu!

Nakon izbora, najbolji sportaši Brigita i Antun rekli su izjavili:

„Zadovoljna sam sa sezonom, dala sam sve od sebe, ostvarila sam sve rezultate koje sam mogla i velika je čast što sam po prvi puta proglašena za najbolju sportašicu u županiji, a sada i u gradu. Hvala svima koji su bili uz mene, davali mi savjete i podršku, te se nadam da će i ova sezona biti makar toliko uspješna. Krenule su pripreme, bili smo krajem drugom, a bit ćemo i krajem trećeg na pripremama, natjecanja još nisu krenula, ima još vremena. Prvo sada ide državno u maratonu, pa međunarodno natjecanje u Matovi, tako da sve polako ide, vidjet ćemo kako ću biti spremna na početku sezone i što će biti do kraja“, rekla je Brigita Bakić, najbolja sportašica Slavonskog Broda u 2015. godini.

"Sigurno je da ovo priznanje puno znači, jer kajakaši iz godine u godinu postižu sve bolje rezultate. Prije mene su bili Marko Lipovac, Štefo Luc, pa Marin Lipovac, ali tu se nailazi na problem cijelog hrvatskog sporta, a posebno kajaka i kanua koji je nikako plaćen. Poslije takvih priznanja ljudi moraju prekinuti karijeru kako bi u potrazi za kruhom mogli zarađivati izvan sporta. Nadam se da ću ja biti prvi koji će moći zarađivati od ovog sporta, jer želim stvarno ostvarivati i dalje ovako dobre rezultate. Ove godine ulazim u seniorsku godinu, pomalo nezahvalno, jer je olimpijska godina kada su svi spremni. Optimističan sam i vjerujem da ću već 22. svibnja u Duisburgu ostvariti olimpijsku normu za odlazak u Rio. Trnci mi prolaze kad se sjetim prošle sezone. Glavni cilj je bio svjetsko prvenstvo u Portugalu i dogovorili smo se ako to dobro odradimo čak da na europsko neću ni ići. No, nisam osvojio zlato, nego srebro, pa treneri nisu bili zadovoljni i unatoč mom protivljenju morao sam otići na europsko gdje se dogodilo zlato. Ne znam koja mi je draža medalja, jer su oba iznimni rezultat pogotovo što tu dolazi 30 ili 40 zemalja sa svojim predstavnicima. Iskreno gledajući, možda je i nemoguće da ostvarim olimpijsku normu, ali kada ne bi bio optimističan ne bi se bavio ovim sportom. Vidjet ćemo kakva će forma biti, nadam se da ću moći trenirati iako me škola čeka, jer ovo natjecanje bi taman trebalo biti između škole", rekao je Antun Novaković, najbolji sportaš Slavonskog Broda u 2015. godini.