« Svibanj 2024 »

eTwinning projekt "A vinery full of life and blissful moment" u našoj školi
Autor: Jelena Rukavina, 2. 5. 2023.

Grupa učenika trećih razreda ove se školske godine uključila u eTwinning projekt A vinery full of life and blissful moments s profesoricama Tomislavom Benić, Tanjom Ivaniš, Andreom Sertić i Danijelom Zekušić. U projektu su sudjelovale tri škole, naša iz Hrvatske te po jedna iz Grčke i Gruzije. Učenici i učitelji partnerskih škola povezali su se, komunicirali i surađivali kako bi postigli zajedničke ciljeve.

Glavni cilj projekta bio je upoznati se s razvojem vinskog turizma, koji se postupno razvija stvaranjem vinskih cesta i podruma.  S obzirom da naša vinogradarsko-vinarska područja mogu biti značajan predmet turističke potražnje, rad na ovom interdisciplinarnom projektu uključivao je osnovne karakteristike vinskog turizma, no također je omogućio učenicima da prošire svoja znanja, ne samo iz geografije, nego iz povijesti, biologije i umjetnosti. Kako je radni jezik engleski, učenici su također proširili svoja znanja i na tom području, a rezultate svojih istraživanja prikazali su uz svrhovito korištenje raznih digitalnih alata. Projekt je predstavljen na Danu otvorenih vrata, 28.4.2023.