Likovni kutak
Međunarodna izložba portreta i autoportreta "Mi pod maskama" eTwinning projekta "Emphatic storytelling shoes"
Autor: Jasna Okopni, 14. 1. 2021.

Lijepo je kad novu godinu započnemo izložbom. Ovaj put je to međunarodna izložba likovnih radova naših likovnjaka te Portugalaca i Rumunja.

Na ovoj poveznici možete razgledati izložbu  portreta i autoportreta sudionika  eTwinning projekta u raznim tehnikama i izričajima. Klikom na rad možete saznati više o autoru i tehnici.  Za one koji nemaju vremena šetati virtualnim prostorima donosimo kolaže  u kojima se radovi vide djelomično.
Projekt „Cipelice pričalice˝ iz 2019. godine završio je publiciranjem E-booka na stranicama virtualne knjižnice škole u jesen 2020. godine . https://read.bookcreator.com/.../VjYu2QggSnWgi60HxiB4Iw...
Međunarodni projekt „Emphatic storytelling shoes“ pokrenut  je  u proljeće 2020. godine  sa školama partnerima: srednjom školom koja ima opći i profesionalni smjer grafičkog dizajna Agrupamento de Escolas de Santo André, Barreiro (Portugal), te umjetničkom školom Liceul de arte vizuale “Romulus Ladea”  Cluj (Rumunjska) , na platformi eTwinning .
U projektu vrijedno rade naši učenici koji pohađaju fakultativnu nastavu „Vizualna kultura i likovni izričaj“  i  pokretačice projekta – učenice: Hana Matijević, Katja Krajnović, Donatela Gregurić i Ana Lović. Voditeljica projekta je nastavnica Snježana Kauzlarić.  Kako je motiv projekta vježbanje empatije ovaj put  smo nakon razgovora na Twinspaceu u kojem smo razmijenili iskustava  iz školskih klupa u uvjetima pandemije, stvorili  izložbu „Mi pod maskama“. Radujemo se zajedničkom druženju pa bilo ono i na daljinu. Kako su svi kreativci, ideja ima pregršt, a vremena je  uvijek  premalo za takvo stvaralačko vrenje. Ipak, između brojnih obveza i u nepovoljnim okolnostima ova tako snažna riječ – EMPATIJA drži nas na okupu."