« Svibanj 2024 »

Državna smotra LiDraNo
Autor: Jasna Bošković, 29. 4. 2024.

Državna smotra LiDraNo održana je od 24. do 26. travnja 2024. godine u Vinkovcima, a domaćin je bila Gimnazija Matije Antuna Reljkovića. U kategoriji dramski izraz-pojedinačni scenski nastupi nastupila je Lucija Vukoje, 4. d razred, s monologom Marine Vujčić "Umri ženski"pod mentorstvom profesorice Mihaele Šebalj Zavor.

Kako je predstavila Gimnaziju "Matija Mesić" i grad Slavonski Brod, zaključite iz komentara izbornika i člana povjerenstva, Ivana Đuričića, poznatog kazališnog, televizijskog i filmskog glumca. "Lucija je vrlo talentirana, uvjerljiva i scenski vješta. Izvrsno izražava emocije, ima sve što treba i točno misli ono što je u tekstu. Sve zna i može, samo se treba još više osloboditi i igrati s materijalom." U kategoriji dramski izraz-skupni scenski nastupi nastupila je dramska skupina "Anonimus"  predstavom "Kako slomiti svemir" koju su napisale i izvele Lana Tolj, 2. e razred, i Ana Vlk, 4. f razred, mentorica je profesorica Mihaela Šebalj Zavor. Njihov nastup pohvalio je ravnatelj Gradskog kazališta Joza Ivakić riječima: "Svidio mi se ulazak iz publike. Vi vjerujete u to što radite, vidi se prijateljstvo i da je to vaša predstava. Scenski pokret je izvrstan jer je prirodan, sve je izokrenuto i suprotno od onoga što je trebalo biti. Mi smo vam vjerovali!" Također se zahvalio izborniku Mariju Kovaču što je predložio i doveo ovu predstavu u Vinkovce. Mario Kovač, kazališni i filmski redatelj, glumac i scenograf, rekao je:"Kada sam vidio ovu predstavu, odmah sam znao da ovo ide. To je izvrsna predstava i zato je izabrana za otvaranje LiDraNa 2024. Odigrana je hrabro, a ključan je i autorski štih." Na kraju im svi samo možemo čestitati i zapljeskati je ovo je najbolja reklama naše škole i grada! Bravo djevojke!