« Travanj 2021 »

Ukupno: 612078

Partnerstvo u projektu „Centar za volontiranje“
Autor: Jasna Okopni, 29. 3. 2021.

Dosadašnji uspješan rad našeg volonterskog kluba „Carpe diem“ omogućio nam je sudjelovanje u ovom zanimljivom i inspirativnom projektu.

Informativno pravni centar Slavonski Brod započeo je ove godine s provedbom projekta “Centar za volontiranje” kojeg financijski podržava Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

Partneri na projektu su Grad Nova Gradiška, Grad Slavonski Brod, Centar za socijalnu skrb Nova Gradiška, Gimnazija “Matija Mesić” Slavonski Brod, Tehnička škola Slavonski Brod i Elektrotehnička i ekonomska škola Nova Gradiška.

Opći cilj projekta je promoviranje i razvoj volonterstva, s posebnim naglaskom na školsko volonterstvo, te razvoj partnerskih odnosa između organizacija civilnog društva, lokalne i područne (regionalne) samouprave i javnih institucija na području Brodsko-posavske županije.

Specifični ciljevi:

• Educirati i osnažiti kapacitete organizacija civilnog društva i javnih institucija za razvoj volonterskih programa;
  • Unaprijediti rad volonterskih klubova u srednjim školama u Slavonskom Brodu i Novoj Gradiški;
  • Povećati broj individualnih/grupnih sati pomoći u učenju za učenike osnovnih i srednjih škola;
  • Povećati broj građana i mladih uključenih u volontiranje;
  • Poboljšati praksu vrednovanja volontiranja i priznavanja kompetencija stečenih volontiranjem;
  • Promovirati volonterstvo u lokalnoj zajednici, s posebnim naglaskom na inkluzivno volonterstvo.

Navedenim ciljevima planiramo doprinijeti društvenom razvoju lokalne zajednice, građanskom sudjelovanju, socijalnoj koheziji i socijalnom uključivanju. Provođenje projektnih aktivnosti u srednjim školama motivirat će mlade na zdrav način života i izbora, poboljšat će njihov razvoj, naučiti ih životnim vještinama i ohrabriti da budu aktivni u svim društvenim zbivanjima i kreiranju odnosa u društvu po svojoj mjeri.