« Listopad 2020 »

Program Škola ambasadorica Europskog parlamenta
Autor: Jasna Okopni, 30. 9. 2020.

Ovih dana našu školu posjetio je jedan zanimljiv gost- plišani Medvjedić 😊

Naš uvaženi gost malo se družio sa našim Medom, a zatim je krenuo u obilazak grada te se fotografirao na raznim lokacijama. Imao je on važan zadatak: predstaviti grad Slavonski Brod u okviru eTwinning projekta Medo ambasador Europskog parlamenta putuje Lijepom Našom. Projekt su osmislili ambasadori seniori i juniori iz Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir i Gimnazije Vukovar. Cilj projekta je okupiti na jednom mjestu sve škole uključene u program Škole ambasadori(ce) Europskog parlamenta pomoću Medvjedića koji putuje Hrvatskom i upoznaje kulturno-povijesnu baštinu te se druži sa ambasadorima juniorima i seniorima. Svi prikupljeni materijali povezat će se u jednu zajedničku bazu podataka i na kraju Medvjedićevih putovanja stvoriti jedan izuzetan album fotografija i video zapisa Lijepe Naše.

Nažalost, zbog epidemioloških mjera nije mogao biti u bližem i dužem kontaktu s ambasadorima juniorima, pa se nadamo susretu s njim u nekim drugim okolnostima.

Razglednicu sa Medinim fotografijama izradila je učenica Martina Ećimović, 4.b, pod mentorstvom Kornelije Šebalj, prof.

Emira Miščančuk, prof.